Shiro Abhyanga

The Sanskrit term Shiro Abhyanga means head massage (Shiro-head/Abhyanga-massage). Shiro Abhyanga includes a complete head massage with traditional Ayurvedic oils to reduce stress. It is a combination of two Ayurvedic treatments, Shirodhara and Abhyanga. Shirodhara is done by pouring herbal massage oil on the scalp, forehead and head. Shirodhara is followed by Abhyanga, which is a gentle massage that helps parts of the body to benefit from the effects of the oil formulations.

Therapeutic effects:

Massage is mostly practiced as a prevention of psychosomatic disorders. This includes insomnia, various types of headaches and head-related diseases, inflammatory diseases, degenerative diseases, itching and dryness of the scalp. It rejuvenates the health of the central nervous system and relieves migraine. Massage also improves vision, eye fatigue and refractive errors of the eye. It prevents premature greying, hair loss, dandruff and stimulates hair growth. Relaxes muscles and reduces stiffness. Stimulates lymphatic drainage and promotes healthy sleep. It increases blood and oxygen circulation in the brain. It is anti-aging and helps in relaxing the facial and eye muscles.

Booking

Shiro Abhyanga
Book now

40 € / 30 min

Ostatné masáže

Abhyanga je špeciálny typ ajurvédskej teplej olejovej masáže, ktorá zahŕňa masírovanie liečivými vybranými olejmi. Masáž sa zvyčajne vyznačuje špecifickou sekvenciou ťahov vrátane dlhých, prudkých pohybov s použitím veľkého množstva teplých bylinných olejov.

75 €

Viac
Ajurvédska masáž

Sanskrtský výraz Shiro Abhyanga znamená v preklade masáž hlavy (Shiro-hlava/Abhyanga-masáž). Shiro Abhyanga zahŕňa kompletnú masáž hlavy tradičnými ajurvédskymi olejmi na zníženie stresu. Ide o kombináciu dvoch ajurvédskych procedúr, Shirodhara a Abhyanga. Shirodhara sa vykonáva naliatím bylinného masážneho oleja na pokožku hlavy, čelo a hlavu. Po Shirodhare nasleduje Abhyanga, čo je jemná masáž, ktorá pomáha častiam tela využiť účinok olejových formulácií.

40 €

Viac
Ajurvédska masáž

Ajurvédska tvárová terapia alebo Mukha Abhyanga je jedným z najpopulárnejších spôsobov relaxácie, masáže a tónovania tvárových svalov. Táto terapeutická masáž sa vykonáva pomocou ajurvédskych alebo bylinných a liečivých olejov podľa špecializovaných krokov a metód.

40 €

Viac
Ajurvédska masáž

Ajurvédska bylinná masáž chodidiel a nôh pokrýva oblasť od chodidiel po kolená. Chodidlá, nohy a kolená sa masírujú pomocou špeciálnych ajurvédskych olejov, ktoré vyberie terapeut na základe vašej typológie. Masáž je zmesou stáročí starých techník a ide o mimoriadnu relaxačnú procedúru.

40 €

Viac
Ajurvédska masáž

Kúra na očistu tela sa predovšetkým zameriava na liečenie zvnútra aj zvonka. Pomocou špeciálneho výberu bylinných práškov terapeuti vykonajú ošetrenie Udwarthana prostredníctvom intenzívnej masáže, ktorá pomôže odstrániť telesný tuk a zlepší odtok lymfy.

75 €

Viac
Ajurvédska masáž

Choorna Pinda Sveda je obkladová kúra určená na omladenie a revitalizáciu celého tela. Pri tejto procedúre sa liečivý bylinný prášok zviaže do zábalu a ponorí do teplého liečivého oleja, aby ho terapeuti vmasírovali do tela.

75 €

Viac
Ajurvédska masáž

Ide o tradičnú ajurvédsku masáž hlavy s použitím teplého ajurvédskeho bylinkového oleja, ktorý zlepšuje prekrvenie v tejto oblasti, pomáha odstraňovať blokády na úrovni fyzickej a emocionálnej energie a uvoľňuje duševné napätie.

75 €

Viac
Ajurvédska masáž

Abhyanga je tradičná ajurvédska masážna terapia, ktorá zahŕňa aplikáciu teplého, bylinkami napusteného oleja špecifického pre dóšu. Nanáša sa na celé telo prostredníctvom dlhých opakujúcich sa masážnych ťahov. Kombinácia s tvárovou masážou Mukha Abhangya podporíte celkové zdravie svojho organizmu.

105 €

Viac
Ajurvédska masáž

Ide o špeciálny typ ajurvédskej teplej olejovej masáže, ktorá zahŕňa masírovanie liečivými olejmi špecifickými pre dóšu. Masáž sa zvyčajne vyznačuje špecifickou sekvenciou ťahov vrátane dlhých, prudkých pohybov s použitím veľkého množstva teplých bylinných olejov.

105 €

Viac
Ajurvédska masáž

Abhyanga je masáž, ktorá sa vykonáva v kombinácii s teplým olejom, ktorý je ústrednou zložkou pri tejto masáži. Ten sa aplikuje na celé telo, od pokožky hlavy až po chodidlá. Pada Abhyanga podporí vaše celkové zdravie a pohodu.

105 €

Viac
Ajurvédska masáž

Vykonáva sa jemnou stimuláciou marmových bodov prstami a dlaňami. Masážni terapeuti majú rozsiahle znalosti o umiestnení a funkciách rôznych bodov marma. Stimuláciou sa spriechodňujú a tonizujú energetické dráhy v tele, zlepšuje sa cirkulácia a fyzická regenerácia.

od 85 €

Viac
Ajurvédska masáž

Shirodhara pochádza z dvoch sanskrtských slov „shiro“ (hlava) a „dhara“ (tok). Ide o neobyčajne účinnú relaxačnú techniku, pri ktorej prichádza k hlbokému uvoľneniu nervového systému pomocou aplikácie teplého liečivého oleja na oblasť hlavy, tzv. tretie oko.

od 80 €

Viac
Ajurvédska masáž

Tradičná balijská masáž využíva kombináciu jemných strečingov, akupresúry, reflexológie a aromaterapie na stimuláciu prietoku krvi, kyslíka a energie okolo vášho tela či navodenie pocitu pohody, pokoja a hlbokej relaxácie.

75 €

Viac
Tradična ázijská masáž

Nuad Thai alebo tradičná thajská masáž je nemedicínska manuálna terapia, ktorá využíva tlak, kompresiu a trenie na liečbu chorôb. V Thajsku sa praktizuje už viac, ako 2000 rokov a je jednou z najpopulárnejších holistických terapií na svete.

75 €

Viac
Tradična ázijská masáž

Bambusová masáž je ďalším neobvyklým typom holistickej liečby. Ide o typ ošetrenia, ktoré využíva bambusové paličky. Sú jemné, hladké, ale tiež ohybné a zároveň sú hlavným nástrojom maséra. Ten ich prikladá na telo a využíva techniku hnietenia, rolovania, hladenia či stláčania.

75 €

Viac
Tradična ázijská masáž

Tibetská masáž, inak známa ako masáž „Kunye“, je starodávna forma masážnej techniky vyučovanej v tradičnej tibetskej medicíne. Ide predovšetkým o uvedenie veterného živlu do rovnováhy, pričom masér daný výsledok dosahuje pomocou techník, ktoré sú podobné mnohým iným východným a západným modalitám.

75 €

Viac
Tradična ázijská masáž

Klasická masáž je starodávna liečebná technika, ktorá sa po stáročia používa na liečbu fyzických ochorení a na podporu pohody. Zahŕňa manipuláciu s mäkkými tkanivami, ako sú svaly, šľachy a väzy a je vhodná na zmiernenie bolesti a napätia.

70 €

Viac
Klasická terapia

Klasická masáž je typ masáže, ktorá využíva dlhé plynulé ťahy na uvoľnenie svalov a zlepšenie krvného obehu. Je to jeden z najobľúbenejších druhov masáží a často sa používa na relaxáciu či zmiernenie stresu a bolesti. Čiastočná masáž je jemná masáž, ktorá sa zameriava na konkrétne problémové oblasti, ktoré sú denne preťažované.

40 €

Viac
Klasická terapia

Reflexná masáž chodidiel sa praktizuje už po stáročia. Zahŕňa vyvíjanie tlaku na rôzne body na spodnej časti chodidla. Podľa tradičnej čínskej medicíny práve tieto body zodpovedajú rôznym oblastiam tela. Verí sa, že majú viacero výhod, vrátane zníženia stresu, podpory trávenia a podpory zdravého spánku.

40 €

Viac
Klasická terapia

Masáž lávovými kameňmi je špeciálna masáž, pri ktorej terapeut používa hladké nahriate kamene, ako predĺženie vlastných rúk alebo ich priloží na telo. Teplo pôsobí hlboko uvoľňujúco a zároveň pomáha zahriať stuhnuté svaly.

70 €

Viac
Klasická terapia

Masáž je pre deti úžasným odbúravačom stresu. Aj prostredníctvom tejto masáže dokážete zvrátiť mnohé nepriaznivé stavy detského organizmu, zvýšiť fungovanie imunitného systému, znížiť stresové hormóny a napätie.

35 €

Viac
Klasická terapia

Povedali o nás

Vždy keď mám možnosť tak sa zastavím v tomto hoteli. Perfektná lokalita, skvelý výhľad na mesto ktorý sa asi nikdy neopozerá- ráno, večer, v noci. Špičková kuchyňa, perfektné posedenie na terase,obsluha výnimočná?parking ok

Jozef Salaj, Bratislava, Slovensko

Zariadenie hotela je úžasné, presne môj obľúbený štýl. Stravovanie na svadobnej hostine a raňajky boli veľmi dobre pripravené, personál profesionálny a výhľad na mesto k tomu je super zážitok.

Mária, Slovensko

Výborne ubytovanie; ranná kavicka tak ako sa patrí ; žiadna obvyklá hotelová…. prídeme radi aj nabudúce

Martin, Slovensko