EVENTY 
á la Carte menu á la Carte menu

Špeciálne MENU k novému vínu iba u nás (od 22. 11.)

Le Beaujolais Nouveau est arrivé!

fotka pohar

…presne tento výraz hlásajú vo Francúzsku letáky a transparenty v každom meste…

…a to každý rok – vždy tretí štvrtok v novembri (tento rok 22. 11.), presne minútu po polnoci, kedy sa začína jeden z najväčších a najbujarejších vinárskych sviatkov tejto planéty. O tomto čase je už totiž 65 miliónov fliaš (skoro polovica ročnej produkcie regiónu beaujolais) na konci svojej cesty k zákazníkom.

Beaujolais nouveau je mladé červené víno pochádzajúce z francúzska z regiónu beaujolais, ktorý zahŕňa 12 menších častí. Nie je určené na archiváciu, ale naopak, na skorú spotrebu.

Priniesli sme ho aj k nám a napárovali  k nemu dokonalé menu,  s ktorým jeho chuť vynikne najviac.

Ľubo Bogár, someliér

„Beaujolais Primeur (používa sa tiež modernejšie označenie Nouveau, avšak historicky bolo označované ako Primeur teda prvé/mladé), alebo po slovensky „božolé” je prvé (mladé) víno vyrobené výlučne z odrody Gamay Noir vo francúzkom regióne s rovnomenným názvom Beaujolais. Odroda Gamay Noir má tenkú šupu s nižším obsahom tanínov, vďaka čomu nie sú mladé vína z tejto odrody „tvrdé“. Ide o suché, ľahké a svieže víno určené na skorú konzumáciu (treba si ho vychutnať do pár mesiacov).”

Pre naše hotelové reštaurácie Ľubo Bogár vybral BEAUJOLAIS VILLAGES PRIMEUR – LOUIS JADOT 2019 (nižšie), ku ktorému náš šéfkuchár napároval špeciálne menu – bude sa podávať od 21.11.

„Beaujolais sa veľmi dobre páruje s jedlami v gastronómii. Vhodné je najmä k syrom a ľahším jedlám z červeného mäsa.”

Čo inšpirovalo nášho šéfkuchára Viliama Beňa pri tvorení špeciálneho menu?

„Pri tvorbe menu som sa riadil odporúčaniami someliéra, a teda, že jedlá podávané k tomuto mladému vínu by mali byť ľahké, kyslejšie a svieže, s nádychom údeniny, syra, bielej ryby a ľahkého mäsa. Beaujolais, ktoré sa u nás bude podávať sa perfektne dopĺňa zo všetkými chodmi z tohto špeciálneho menu, ktoré budeme pripravovať najmenej 2 týždne.”

Sledujte náš web zlatyklucik.sk, alebo sa prihláste k nášmu odberu noviniek dole v pätičke webu a dozvite sa o pripravovaných špecialitách ako prví.

14 novembra, 2019|
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Hotel Zlatý Kľúčik Nitra hodnocení