EVENTY 
á la Carte menu á la Carte menu

Modrá je (u nás) dobrá

Každý tretí pondelok v januári (tento rok 20. 1.) je mediálne známy pod označením „najdepresívnejší deň v roku“. Ale prečo? Ako sú jeho sprievodné faktory a ako sme sa Vám ho pokúsili spríjemniť my v Boutique Hoteli Zlatý Kľúčik sa dočítate práve v tomto článku.

Ako vznikol Blue Monday – „Modrý pondelok”?

Že pondelky dokážu byť nepríjemné, o tom vieme všetci svoje. Pridajte k tomu januárové (klasicky deprimujúce) počasie, nepodarené novoročné predsavzatia, či neustále prichádzajúce faktúry a účty, a máte hotový vzorec na depresiu. A to doslova! Psychológ a rodák z Walesu, doktor Cliff Arnall v roku 2014 zistil, že kombinácia určitých externých a interných faktorov robí ľudí nešťastnými. Podľa neho práve nasledujúcich sedem činiteľov, ktoré vložil do vzorca, spôsobuje, že ľudia sú najmenej šťastní práve v tretí januárový pondelok:

Z tejto rovnice vyplýva, že W znamená (zlé) počasie, D sú nahromadené dlhy, malé d predstavuje mesačný plat, T je čas, ktorý uplynul od krásnych a veselých Vianoc, no a Q zase čas, počas ktorého sme zlyhali v našich novoročných predsavzatiach. V deliteli rovnice máme M, zobrazujúce nízke levely motivácie, a Na vyjadrujúce našu potrebu zakročiť a napraviť túto situáciu.

Napriek vynaloženej snahe doktor Arnall po čase priznal, že táto zázračná formulka žiadnym spôsobom neprispieva k individuálnym pocitom, a že psychické problémy ako je depresia sa (samozrejme) počítať nedajú.

Blue Monday dnes

Aj keď ho rovnica nepotvrdila, Blue Monday je naďalej medzinárodne známy a „oslavovaný“ ako najdepresívnejší deň v roku. Hoci oficiálnym sviatkom nie je, každý tento deň poňal po svojom – zatiaľ čo ho niektorí bojkotujú a bojujú proti zlej nálade modrými nápojmi, jedlom, či pozeraním komédií, ostatní odmietajú vstať z postele či vyjsť z domu, čo doplnia počúvaním smutnej hudby.

U nás s úsmevom

My v Boutique Hoteli Zlatý Kľúčik si uvedomujeme, že i maličkosť dokáže zlepšiť deň, na ktorého koniec sa už nevieme dočkať. Práve preto sme sa rozhodli, že Vám tento „Modrý pondelok“ pomôžeme zvládnuť s úsmevom na tvári a pripravili sme pre Vás výnimočnú akciu: počas celého dňa 20. januára sme Vám ku každému zakúpenému hrnčeku kávy naservírovali makarónku zdarma. 🙂

21 januára, 2020|
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Hotel Zlatý Kľúčik Nitra hodnocení