EVENTY 
á la Carte menu á la Carte menu

SPA – tri písmená plné pôžitku

Viete si predstaviť lepší oddych, ako čas strávený v krásne vyhriatom a vôňami nasýtenom SPA? Ideálny spôsob, ako zakončiť, či začať náročný deň, alebo si ešte viac spríjemniť dni voľna. Okrem príjemných pocitov a relaxácie má wellness v neposlednom rade aj priaznivé účinky na naše zdravie. Jedno takéto prvotriedne SPA nájdete aj v našom hoteli. K dispozícii je hotelovým hosťom, ale aj ostatným návštevníkom, a to denno-denne. A teraz si priblížime, aké pozitíva v sebe ukrývajú jednotlivé procedúry.

Fínska sauna

Teplota tejto sauny sa pohybuje od 85 do 90 °C. Príjemné prehriatie tela v saune stimuluje hormón šťastia, čím sa výrazne pozdvihne nálada, zlepší kvalita spánku a dokonca vám dodá energiu na nasledujúci deň. Pobyt vo fínskej saune okamžite pomáha uľaviť od bolesti svalov, kĺbov či migrény. Horúci vzduch uvoľňuje dýchacie cesty a preventívne bojuje proti nachladnutiu. Odporúča sa aj ľuďom trpiacim astmou či alergiami spojenými s dýchacími cestami.

A aby to nebolo málo, saunovanie má skvelý vplyv aj na kvalitu pokožky. Vlhké teplo totiž rozširuje cievy a póry, čím zvyšuje absorpciu kyslíka. Všetky nečistoty a toxíny sú vyplavované z tela a pleť získava hebký vzhľad. Pravidelnou návštevou fínskej sauny môžete tiež oddialiť starnutie pokožky.

 

Herbal sauna

Teplota v Herbal saune sa pohybuje medzi 40 až 50 °C, vďaka čomu si tu môžete naplno vychutnať aromaterapiu, alebo poprípade nechať pôsobiť saunovú kozmetiku na lepšie prečistenie pleti. Bylinková sauna zvlhčuje dýchacie cesty, čím uvoľňuje hlieny, regeneruje svalstvo a tiež posilňuje imunitný systém. Pobyt v nej je skutočným balzamom na dušu. Krásne prehreje vaše telo a opantá vás omamnou vôňou byliniek.

 

Parná sauna

Na rozdiel od klímy v suchej saune sa v parnej jedná o teplý vlhký kúpeľ. Je ako stvorená pre všetkých, ktorí trpia problémami dýchacích ciest. Teplota 40 až 45 °C a vlhkosť vzduchu v rozmedzí 90 až 100 % v kombinácii s éterickými olejmi tvoria kombináciu prospešnú pre ľudský organizmus. Ideálna je na liečbu astmy či zápalu priedušiek. Dýchacie cesty sa pri inhalovaní vzduchu uvoľňujú a zlepšuje sa aj vykašliavanie. Horúca para pomáha prečistiť póry a zlepšiť tak stav akné.

 

Ochladzovacia sprcha či vedro odvahy

Ochladzovanie je nevyhnutnou súčasťou saunovania. Telo je nutné po dostatočnom prehriatí schladiť. Je len na vás, aký spôsob si vyberiete. Po každej saune strávte aspoň chvíľku pod studenou tečúcou sprchou. A ak máte dosť odvahy, zvoľte ochladzovacie vedro, ktoré zvýši aj váš adrenalín. Sprchovanie pred a po saune prispeje ešte k lepšiemu výsledku a podčiarkne aj celkový zážitok. Vyhriate telo po studenej sprche začne príjemne brnieť a vy budete okamžite plní novej energie. Toho, že ochoriete sa vôbec nemusíte báť. Práve naopak, vaša imunita sa len a len posilní.

 

Čo by ste mali a nemali robiť pri saunovaní?

Sauna by nemala byť o žiadnych príkazoch. V každej saune zostaňte toľko, koľko vám je príjemné. Nejde o to, kto vydrží viac, ide len o to, cítiť sa skvele. Počas saunovania nezabúdajte na pitný režim. Keď sa potíte, potrebujete tekutiny dopĺňať vo väčších množstvách ako obvykle. No jednej veci sa v saune radšej vyhnite, a to noseniu plaviek. Pri vstupe vás vychystáme plachtou a uterákom, ktoré vám ich stopercentne nahradia. Plavky sú vyrobené z umelého materiálu, z ktorého sa pri vysokých teplotách uvoľňujú škodlivé látky. Ich nosenie v saune teda neprospeje vášmu zdraviu, zdraviu ostatných návštevníkov, a navyše si ich pri pobyte v saune celkom zničíte.

 

Je medzi SPA a wellness rozdiel?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že nie, ale ten rozdiel tam predsa len je. SPA je skratka odvodená z latinského slovného spojenia „sanus per aquam“ čo v preklade znamená „zdravie vďaka vode.“ Voda a individuálny prístup hrá v SPA v poskytovaných procedúrach hlavnú úlohu. Z tohoto dôvodu je v SPA poväčšine prítomný prírodný liečivý zdroj a na rozdiel od wellness slúži okrem relaxu, regenerácie a prevencie aj na liečenie či doliečovanie zdravotných komplikácii. SPA je mimochodom aj belgické kúpeľné mesto, kde sa pravidelne organizuju preteky F1. Tie v Nitre nenájdete, zato však oázu pokoja a pohody áno. Príďte k nám a presvedčte sa.

16 novembra, 2018|
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Hotel Zlatý Kľúčik Nitra hodnocení